Zespół Regionalny Trzebunianie


Zespół regionalny „Trzebunianie”powstał w 2017r. z inicjatywy Danuty Oskwarek i Józefa Oskwarek. Zespół współpracuje z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Pcimiu. Obecnie liczy 27 dzieci w wieku od 6 do 11 lat.  „Trzebunianom” towarzyszy kapela „Trzebuńskie Kliszczaki”. Zespół powstał w celu  zainteresowania  dzieci i młodzieży tradycyjnym muzykowaniem, śpiewem, zabawami i tańcem ludowym oraz kultywowania i promowania tradycji górali kliszczackich. Chłopcy z zespołu "Trzebunianie" mają już na swoim koncie sukces na Pastuszkowym Kolędowaniu w Podegrodziu gdzie zajęli  1 miejsce, są zdobywcami pierwszego miejsca na 21.  Ogólnopolskim Spotkaniu Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe Kolędowanie” w Podegrodziu, podwójnego podium na tegorocznym Powiatowym Przeglądzie Grup Kolędniczych "Hej kolęda, kolęda..." w Dobczycach.

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl