ZAPRASZAMY! DOŁĄCZ DO NAS! WIOSENNE PORZĄDKI W GMINIE PCIM

2022-03-24

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pcimiu wraz z Gminą Pcim zapraszają do udziału w akcji społecznej - Posprzątajmy Małopolskę na wiosnę! 2022 Gmina Pcim

Nazwa akcji: Posprzątajmy Małopolskę na wiosnę! 2022 na terenie Gminy Pcim – wiosenne porządki, akcja społeczna sprzątanie świata.
Termin: 26 marca 2022 r.(sobota) od 9:00 do 12:00 (termin zastępczy w razie niepogody 2 kwietnia 2022 r.)
Miejsce zbiórki: Park w Pcimiu (pomiędzy mostem, a kładką w Pcimiu)

Co sprzątamy: określony odcinek ścieżki rowerowej - od kładki/parku w Pcimiu w kierunku Pcim Górzany oraz potoku Wielka Suszanka.

Ważne:   W akcji może wziąć udział każdy mieszkaniec gminy, jednak osoby niepełnoletnie powinny być pod opieką osoby dorosłej bądż posiadać podpisaną przez rodzica zgodę na udział.

DO UDZIAŁU W AKCJI SPRZĄTANIA OBOWIĄZUJĄ WCZEŚNIEJSZE ZAPISY, które przyjmuje Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pcimiu do 23 marca na adres mail: gokpcim@op.pl lub osobiście w biurze GOKiS w Pcimiu ( strażnica II piętro ) – szczegóły pod nr tel. 12 27 48 039. Formularz zgłoszenia znajduje się poniżej artykułu w sekcji PLIKI DO POBRANIA.

Uczestnikom akcji zapewniamy napoje, specjalne niespodzianki oraz rękawiczki ochronne i odpowiednią ilość opiekunów w przypadku osób niepełnoletnich bez opieki.

! Dodatkowo organizujemy zbiórkę elektrośmieci „za sadzonkę” (sadzonki wydajemy bezpłatnie, do wyczerpania zapasów), nie obowiązują zapisy. Zainteresowane osoby przywożą elektrośmieci w czasie trwania akcji do Parku – tam są odbierane w mobilnym punkcie przyjęć - w zamian oddający otrzymuje:

• za duże AGD jak pralka, lodówka, zmywarka, kuchenka gazowa: 1 duża sadzonka
  • za średnie AGD jak komputer, monitor, mikrofalówka, drukarka: 1 duża sadzonka lub 2 małe
  • za małe AGD jak mikser, suszarka, żelazko, czajnik elektryczny: 1 mała sadzonka
  • za baterie od 3 kg: 1 duża sadzonka

Dodatkowe szczegóły pod nr tel. 12 27 48 050 wew. 19 – Urząd Gminy w Pcimiu

Co towarzyszy wydarzeniu:  bezpłatne czipowanie psów dla pierwszych 100 właścicieli czworonogów (czipy wydajemy bezpłatnie, do wyczerpania zapasów), nie obowiązują zapisy. Właściciel psa, który chce wziąć udział w akcji, musi w trakcie jej trwania przywieźć swojego czworonoga do parku, gdzie w mobilnym punkcie będzie odbywało się bezpłatne czipowanie psów wraz z rejestracją w systemie safe-animal.eu

Dodatkowe szczegóły pod nr tel. 12 27 48 050 wew. 18 – Urząd Gminy w Pcimiu

Wszelkie prowadzone akcje dedykowane są i obejmują mieszkańców Gminy Pcim

Organizatorzy: Gmina Pcim, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pcimiu
Partner akcji: Województwo Małopolskie, Zakład Utylizacji Odpadów w Myślenicach
Patronat: Wójt Gminy Pcim, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

Wydarzenie organizowane w ramach akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę”, której patronuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego wspólnie z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego
grafika przedstawia osoby sprzątające swoje otoczenie oraz informuje o organizowanej akcji społecznej Posprzątajmy razem Małopolskę!