Wyjątkowy wieczór w Trzebuni

2022-11-29


Wyjątkowy wieczór, niezwykłe spotkanie, okraszone wspaniałą atmosferą i humorem. Dzięki organizatorom ( Związek Podhalan Oddział Górali Kliszczackich z Trzebuni ) sala balowa OSP w Trzebuni pękała w szwach. Z resztą zawsze tak jest gdy spotykają się wszyscy Ci, którzy złaknieni są folklorystycznych wrażeń i obcowania z kliszczacką tradycją. A w Trzebuni jest ich naprawdę wielu. Okazją ku temu była promocja książki „ Trzebuńskie legendy i podania” opracowane przez Andrzeja Oskwarka ( prezesa Związku ) jaki i premiera filmu „Kliszczacki żywot” w reż. Danuty Oskwarek.

O książce można powiedzieć tyle, że w końcu w jednym miejscu zebrane i spisane zostały te powiastki, które funkcjonowały w świadomości naszych przodków. Dzięki ręcznym ilustracjom zyskały barwniejszy wymiar. Andrzej Oskwarek kolejny raz wykazał się dbałością w opracowaniu zdobytych materiałów jak i determinacją w realizacji projektu ( Ochrona Dziedzictwa Górali Kliszczackich – Małopolska – Mecenat Małopolski). Natomiast film w reż. Danuty Oskwarek to – można powiedzieć – wisienka na torcie całorocznych zmagań i pracy Związku. Niebanalna i zabawna historia z misternie poprowadzoną fabułą z życia Kliszczaków. Film już wkrótce będzie dostępny w odcinkach w Internecie.

Gratujemy wszystkim zaangażowanym twórcom i wykonawcom. A my powracamy do wspomnień z tego wydarzenia. Zapraszamy do fotorelacji.

Sprzedaż książki Trzebuńskie legendy i podania podczas jej promocjiTrzebunianie na promocji filmu Kliszczacki żywot oraz promocji książki Trzebuńskie legendy i podaniaWidzowie podczas promocji filmu Kliszczacki żywot oraz promocji ksiązki Trzebuńskie legendy i podaniaWójt Gminy Pcim, Dyrektor GOKiS Pcim, Andrzej Oskwarek, Grzegorz Ostafin oraz Prezes Związku Podhalan w Polsce na premierze filmu Kliszczacki żywot oraz książki Trzebuńskie legendy i podania

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl