Wiosenne porządki w Gminie Pcim już za nami!

2022-03-28


Zaczęła się wiosna więc czas na wiosenne porządki! W ramach akcji społecznej „Posprzątajmy Małopolskę na wiosnę” 26 marca 2022 roku został wysprzątany teren parku nad Rabą wraz ze sporym odcinkiem ścieżki rowerowej w Pcimiu. Uczestnikami były przede wszystkim dzieci, ale nie zabrakło też dorosłych, pracowników tutejszego ośrodka kultury, urzędu gminy oraz seniorów.

W tym samym czasie w parku nad Rabą Urząd Gminy w Pcimiu zorganizował zbiórkę elektrośmieci „za sadzonkę” oraz bezpłatne czipowanie psów. W 3-godzinnej akcji sprzątania udział wzięło ponad 50 chętnych, zebrano:

  • 4500 litrów śmieci
  • około 1,72 tony elektrośmieci

oraz zaczipowano 15 piesków! 

Do akcji dołączyły się również świetlice kulturalne z Trzebuni i Stróży działające przy GOKiS Pcim, które także sprzątały swoją najbliższą okolicę.

Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom akcji oraz sponsorom, którzy umilili nam jakże ciężką pracę.

grafika przedstawia cztery zdjęcia, na których widoczny jest kontener z elektrośmieciami oraz czipowanie pisów

grafika przedstawia dwa zdjęcia, na pierwszym widoczny jest kontener z elektrośmieciami wraz z pracownikiem obsługującym; na drugim zdjęciu widoczne sa osoby zaangażowane w akcję sprzątania świata, czipowania piesków oraz wydające sadzonki za odbierane elektrośmieci
Uczestnicy akcji Posprzątajmy Małopolskę na wiosnę podczas zbierania śmieci w Gminie Pcim.

Wydarzenie organizowane w ramach akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę”, której patronuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego wspólnie z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego
grafika przedstawia osoby sprzątające swoje otoczenie oraz informuje o organizowanej akcji społecznej Posprzątajmy razem Małopolskę!

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl