WARSZTATY TWORZENIA NATURALNYCH KOSMETYKÓW - PIERWSZE SPOTKANIE ZA NAMI!

2023-05-26


Tworzenie naturalnych kosmetyków to czas, w którym można wrócić do korzeni i na chwilę się zatrzymać. Podczas wtorkowego spotkania w ramach cyklu zajęć "Przystanek rękoDZIEŁO GOKiS Pcim" uczestniczki warsztatów z tworzenia naturalnych kosmetyków pod okiem profesjonalnej zielarki i fitoterapeutki Pani Kasi Kochnowicz z InoZiele "odczarowały" temat pielęgnacji naturalnej i ziół z przydomowych ogródków. Warsztaty przeplecione były merytoryczną wiedzą z zakresu zielarstwa, oryginalnych receptur na przygotowanie naturalnych kosmetyków bez dodatków "chemii", ciekawostkami oraz praktycznymi zajęciami.

W trakcie dwugodzinnych warsztatów uczestnicy poznali leczniczą moc przydomowych ziół: dąbrówki rozłogowej, trędownika bulwiastego, babki, niecierpka, gwiazdnicy pospolitej oraz przygotowały samodzielnie:

  • żel przynoszący ulgę po pogryzieniach - żel powstał na bazie hydrolatu lawendowego i mięty pieprzowej, naparu z ziela i kwiatów dąbrówki rozłogowej z ekstraktem z gwiazdnicy i niecierpka. Żel bardzo przydatny przy pogryzieniach i ukąszeniach owadów oraz po poparzeniach pokrzywą.
  • mleczko odżywczo-kojące do ciała na bazie oleju ryżowego oraz oleju z dzikiej róży. To krem, w którym fazę zewnętrzną stanowią cząsteczki oleju, co powoduje dłuższy kontakt substancji czynnych z skórą. Dzięki temu jest idealny do suchej skóry, likwiduje podrażnienia, wspomaga regenerację. Neocare, który został użyty w roli emulgatora chroni i zatrzymuje wodę w skórze wspomagając procesy regeneracyjne.

Już dziś zapraszamy na kolejne warsztaty kosmetyczno-zielarskie w GOKiS w Pcimiu. Poznajmy magiczną moc otaczającej nas roślinności i wykorzystajmy ich lecznicze właściwości w codziennej pielęgnacji ciała.

 

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl