WARSZTATY TWORZENIA KWIATÓW Z BIBUŁY! BIBUŁKARSTWO CZYLI POWRÓT DO TRADYCJI!

2022-03-23


Bibułkarstwo to nieodłączny element naszej tradycji. Już nasze babcie tworzyły kwiaty oraz inne ozdoby używając do tego kolorowej bibuły. Kiedyś kwiaty z bibuły były podstawową formą zdobienia mieszkań, małych izdebek, tradycyjnych palm wielkanocnych oraz bukietów.

Powracając do tradycji  oraz zanikającej sztuki bibułkarstwa zaprosiliśmy Państwa na wspólne warsztaty z bibułkarstwa "Kwiaty z bibuły". Dwugodzinne warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony zarówno Pań jak i Panów. Uczestnicy przekonali się, że przy odrobinie cierpliwości własnoręcznie wykonane kwiaty to nie jest wcale trudna sztuka, a efekt jest wspaniały. Warsztaty odbyły się dzięki uprzejmości Pani Danuty Oskwarek, kierownikowi zespołu "Trzebunianie", osobie której pasją jest kultura ludowa oraz tradycje naszego kliszczackiego regionu.

Jeśli ktoś jeszcze nie skorzystał bądż nie mógł skorzystać z oferty zajęć z bibułkarstwa zapraszamy do kontaktu z GOKiS w Pcimiu.

 

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl