Uwaga - zostało kilka dni na złożenie deklaracji do „CEEB”

2022-06-23


Szanowni mieszkańcy,

Zostało kilka dni na złożenie deklaracji CEEB przez właścicieli i zarządców, którzy - zgodnie z ustawą o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków - do 30 czerwca 2022 r. mają obowiązek zadeklarować źródło ogrzewania swojego budynku (dla źródeł ciepła uruchomionych przed 1 lipca 2021 r.).

Aby uzyskać wszystkie wymagane informacje na temat CEEB, należy, po wejściu na stronę www.GUNB.gov.pl wybrać przycisk CEEB (wskazany na zdjęciu ekranu czerwoną strzałką).  W kolejnym kroku przechodzimy, po wejściu na stronę CEEB, mamy do wybory następujące opcje:

-> Złóż deklarację CEEB – przekierowanie na stronę CEEB.gov.pl, gdzie obywatele składają deklarację, a urzędnicy logują się do swojego panelu; Deklarację można również składać osobiście w Urzędzie Gminy Pcim w pokoju nr 27 (III piętro), kontakt tel. 12 274 80 50 wew. 13.

-> Sprawdź deklarację – przekierowanie do nowej e-usługi, gdzie obywatele mogą sprawdzić, czy deklaracja papierowa została już wprowadzona w gminie do systemu;

-> Pytania i odpowiedzi – baza wiedzy dotycząca projektu, gdzie znajdują się absolutnie wszystkie  niezbędne informacje dotyczące CEEB;

-> Statystyki – dane dotyczące liczby złożonych deklaracji oraz odnośnik do rankingu gmin;

-> Wzory deklaracji i wniosków;

-> Materiały promocyjne – miejsce, z którego można pobrać ulotki, filmy reklamowe, spot radiowy i bannery internetowe dotyczące CEEB;

-> Instrukcje – filmy instruktażowe dla obywateli składających deklarację oraz użytkowników systemu CEEB.

W przypadku jednego budynku, należy złożyć Formularz A; przy większej ilości budynków dodatkowo składany jest Formularz B.

Jednocześnie przypominamy, że osoby prowadzące działalność gospodarczą w budynkach posiadających własne źródła ciepła również mają obowiązek zgłoszenia deklaracji - są to np.: budynki przemysłowe, budynki handlowo-usługowe, piekarnie, garaże itp.

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl