Szczepienia w Gminie Pcim

2021-04-14


W związku z prowadzonymi szczepieniami w Gminie Pcim przeciw COVID-19 zachęcamy wszystkich do skorzystania ze szczepień!

Rozpoczęły się szczepienia przeciw COVD-19 osób w wieku 40-59 lat. Od 1 kwietnia zapisywali się na termin ci, którzy w styczniu i lutym zgłosili chęć zaszczepienia. Od 12 kwietnia zapisują się pozostali, dzień po dniu kolejny rocznik, według harmonogramu.

 • Jeżeli jesteś osobą w wieku 40-59 lat i zgłosiłeś/aś chęć zaszczepienia się w styczniu lub lutym, to obecnie masz wystawione e-skierowanie na szczepienie. Zadzwoni do Ciebie automatyczny system, który zaproponuje Ci termin szczepienia. Informacja z propozycją terminu może też przyjść SMS-em.
 • Jeżeli jednak jesteś w wieku 40-49 lat i zarejestrowałeś się na szczepienie, a wyznaczono Ci termin na na okres od 6 do 30 kwietnia, to zostanie Ci telefonicznie zaproponowany nowy termin szczepienia – po 10 maja. Jeśli masz 40-49 lat i już zapisałeś/aś się na szczepienie do 5 kwietnia, to termin Twojego szczepienia nie ulegnie zmianie. Termin szczepień dla pacjentów z grupy wiekowej 50-59, którzy już zapisali się na szczepienie, pozostaje bez zmian.
 • Jeżeli jesteś w wieku 40-59 lat i nie zgłosiłeś/aś chęci zarejestrowania się na szczepienia, teraz nie masz wystawionego e-skierowania i musisz poczekać na uruchomienie zapisów na szczepienia dla Twojego rocznika.

Uwaga! e-skierowania na szczepienie nie dostaniesz, jeśli w ciągu ostatnich 90 dni miałeś/aś pozytywny wynik testu na koronawirusa. Pojawi się ono na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta później.

Kwiecień to otwarcie rejestracji i szczepień dla kolejnych grup z etapu I Narodowego Programu Szczepień.Ważne daty w tym miesiącu to:

Zarejestrować się będziesz mógł/a przez każdą z dostępnych ścieżek:

 • dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989
 • kontaktując się z wybranym punktem szczepień Znajdź punkt szczepień
 • wysyłając SMS na numer 664-908-556 o treści: SzczepimySie
 • poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl - Żeby zapisać się na szczepienie w ten sposób, trzeba się zalogować profilem zaufanym lub dowodem osobistym z warstwą elektroniczną (e-dowód). Osoby, które mają konto internetowe w bankach spółdzielczych, PKO BP lub Pekao SA mogą zalogować się do tego formularza takimi samymi danymi, jakimi logują się na swoje konto internetowe iPKO lub Inteligo w PKO BP, konto internetowe w Pekao SA lub banku spółdzielczym.

LOGOWANIE DO E-REJESTRACJI: tutaj.

-------------------------------------------------------------------------

 • W naszej gminie działa jeden punkt szczepień: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Medyczne Sp. z o.o. 32-432 Pcim 5
  (przypominamy, iż Gmina nie ma żadnego wpływu na decyzję placówki o zgłoszeniu się do Narodowego Programu Szczepień ani na zgodę NFZ na uruchomienie punktu szczepień).
 • Wybrany punkt szczepień nie musi być w miejscu zamieszkania, przy rejestracji wybieramy odpwiedni  punkt szczepień.
 • Osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami, starsze, samotne, mające trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień, mogą skorzystać ze specjalnego transportu, organizowanego przez gminę.
 • W celu zgłoszenia potrzeby skorzystania z transportu prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Pcim – tel. 12 274 80 50, wew. 27 lub 517 597 601, dostępny od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 16:00.

https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-osob-w-wieku-40-59-lat

https://www.gov.pl/web/szczepimysie