Szczepienia w Gminie Pcim

2021-07-26

Szczepienia przeciw COVID-19

Druga dawka tam, gdzie chcesz

Teraz drugą dawką możesz się zaszczepić w dowolnym punkcie w Polsce. Musisz jednak umówić się na szczepienie.

Jak zmienić miejsce (i termin) zaszczepienia drugą dawką lub umówić się na drugi termin (jeśli nie masz umówionej wizyty od razu po pierwszym szczepieniu):

• możesz zadzwonić na infolinię: 989
  • możesz umówić się online.

Online umawiasz się:

• na Internetowym Koncie Pacjenta: wówczas po zalogowaniu się przejdź do e-skierowań, a obok skierowania na szczepienie przeciw COVID-19 kliknij na „Zaplanuj wizytę na 2 dawkę”. Jeśli masz już umówione szczepienie drugą dawką, ale chcesz wybrać inne miejsce i termin, to klikasz na Internetowym Koncie Pacjenta na przycisk „Zmiana wizyty” widoczny obok e-skierowania
  • od razu przez e-rejestrację. Uwaga, przy korzystaniu z e-rejestracji pamiętaj o tym, żeby zalogować się przez profil zaufany, czyli wybierasz ścieżkę widoczną po prawej stronie ekranu.

Od 7 czerwca rodzice mogą zapisywać na szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku 12–15 lat.
Na Internetowym Koncie Pacjenta dziecka znajdziesz jego e-skierowanie

Na szczepienia dziecko w wieku 12–15 lat można zarejestrować:

• kontaktując się z wybranym punktem szczepień Znajdź punkt szczepień
  • przez bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989
  • wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie
  • poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl. Wybierz szybką ścieżkę e-rejestracji, wpisz numer PESEL Twojego dziecka i jego nazwisko, podaj numer telefonu, na który odbierać będziesz potwierdzenia, i wybierz termin szczepienia.

Ważne! Kwestionariusz wypełnia zarówno osoba szczepiona, jak i rodzic lub opiekun prawny nastolatka.

Ściągnij kwestionariusz dla nastolatków

Nastolatki otrzymają szczepionkę Comirnaty firmy Pfizer, która jako jedyna została dopuszczona dla osób w tym wieku.

Rejestracja na szczepienie – możliwa jest także za pomocą:

- e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
- aplikację #mojeIKP

LOGOWANIE DO E-REJESTRACJI: tutaj.

Jak przebiega szczepienie

-------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy do Punktu Szczepień Powszechnych w Myślenicach

W hali widowiskowo-sportowej przy ul. Zdrojowej 9 w Myślenicach funkcjonuje Punkt Szczepień Powszechnych. Zapraszamy do rejestracji - to już ostatnia prosta w powrocie do normalności - razem pokonamy COVID-19.

Szczepienia na hali widowiskowo-sportowej w Myślenicach prowadzi  firma DIAGNOZA z Jaworzna, która wykorzystując dostępną infrastrukturę, może zaszczepić nawet 500 osób dziennie.

W naszej gminie działa  punkt szczepień: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Medyczne Sp. z o.o. 32-432 Pcim 5 - szczepionki firmy:  Pfizer i Johnson & Johnson.

Jest możliwość zaszczepienia w sobotę - nr do rejestracji: 12/2748501

Dowóz osób na szczepienie

Osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami, starsze, samotne, mające trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień, mogą skorzystać ze specjalnego transportu, organizowanego przez gminę.

W celu zgłoszenia potrzeby skorzystania z transportu prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Pcim – tel. 12 274 80 50, wew. 27 lub 517 597 601, dostępny od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 16:00.