SZANUJMY ŚRODOWISKO - TO NASZ DOM!

2021-05-11


Jak wiecie, obecnie trwa na terenie Gminy Pcim odbiór gabarytów od posesji, które dokonały stosownego zgłoszenia. Niestety, spotykamy się z nieuczciwą praktyką wystawiania w tym samym czasie dużej ilości opon z samochodów ciężarowych, koparek, ciągników, fadrom. Wczoraj byliśmy świadkiem takiego procederu przy parkingu w Stróży. Mamy pierwsze zgłoszenia o potencjalnych osobach, które dokonywały tego procederu.

Mając na uwadze jakość środowiska, wysokość opłat za śmieci, którą muszą ponosić nasi mieszkańcy, zwracamy się z prośbą o zgłaszanie się osób, które były świadkiem wyrzucania uwidocznionych na zdjęciach opon o zgłaszanie tego faktu do urzędu - tel. 12 274 80 50, celem wyegzekwowania wobec takich osób określonych czynności.

Pamiętajmy - opłaty ponoszone przez nas - tj. mieszkańców gminy, dotyczą życia codziennego - komunalnego, a nie związanego z działalnością gospodarczą czy budowlaną. To w gestii właściciela firmy czy inwestora leży odpowiednie zorganizowanie procesu ujmującego koszt utylizacji śmieci.

Jeśli widzisz złe zachowanie - zrób zdjęcie, wyślij do nas, reaguj! Działajmy wspólnie!

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl