Święto Pieczonego Ziemniaka i Korpiela 2022

2022-09-19

W niedzielne popołudnie 18 września, tradycyjnie jak co roku, obchodziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka i Korpiela, w miejscu również "tradycyjnie" niezmiennym, przy Schronisku PTTK na Kudłaczach

Mieszkańcy, turyści, goście oraz sympatycy naszej gminy i naszego święta mieli okazję do wspólnej zabawy przy ognisku, połączonej z degustacją regionalnych przysmaków pieczołowicie przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Pcimia, Stróży i Trzebuni. Prawdziwym rarytasem obchodów był korpiel, który jeszcze kilkanaście lat temu uprawiany niemal w całej Polsce został wyparty przez ziemniaka.
Święto Pieczonego Ziemniaka i Korpiela to nie tylko wspólne biesiadowanie i degustacja pcimskich specjałów ale również świetna zabawa połączona z konkursami, zabawami przy występach zespołów regionalnych, wspólnych tańcach i przyśpiewkach w magicznym klimacie.

Dziękujemy Wszystkim uczestnikom święta za wspólnie spędzony czas i już dzisiaj ZAPRASZAMY za rok !

Zdęcie Wójta Piotra Hajduka z KGW Pcim                        Zdjęcie z Święta Pieczonego Ziemniaka i Korpiela 2022

Święto Pieczonego Ziemniaka i Korpiela 2022

Święto Pieczonego Ziemniaka i Korpiela 2022 na Kudłaczach