Społeczna akcja-ODKRYJ Z NAMI PIĘKNO OBIEKTÓW SAKRALNYCH

2022-04-11


Gminny Ośrodek Kultury i Sportu organizuje akcję ODKRYWAJ Z NAMI PIĘKNO I HISTORIĘ PRZYDROŻNYCH OBIEKTÓW SAKRALNYCH, która ma na celu zebranie materiałów fotograficznych i faktograficznych wszystkich obiektów sakralnych na terenie Gminy Pcim. W związku z tym zwracamy się z uprzejmą prośbą głównie do mieszkańców Pcimia, Stróży i Trzebuni ; jeśli w pobliżu Państwa miejsca zamieszkania znajdują się kapliczki, figury, krzyże, pochwalcie się tym. Wystarczy napisać w komentarzu pod postem na FB lub wysłać na adres gokpcim@op.pl ,miejsce(rolę) i rodzaj obiektu(kapliczka, krzyż, figura). Mile widziane będą również zdjęcia oraz każda informacja dotycząca obiektu (data i okoliczności powstania, fundator, wykonawca).  Wskazane przez Państwa obiekty sakralne, zostaną sfotografowane, opisane na podstawie uzyskanych informacji, a następnie wydane w formie publikacji.

na zdjęciu krzyż stoi w polu w tle słońce

 

 

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl