Specjalni Goście w Urzędzie Gminy Pcim

2022-08-03


Jeszcze w lipcu nasz urząd odwiedzili specjalni goście. Pan Bartosz i Pan Kamil to osoby niewidome, którym od kilku lat towarzyszą psy asystujące. Panowie w pierwszej kolejności prowadzili warsztaty z dziećmi w Parku nad Rabą przy okazji "Wakacyjnych Spotkań pod Chmurką z Książką" prowadzonych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Pcimiu, a następnie w ramach przystosowywania naszej instytucji do osób ze szczególnymi potrzebami przeprowadzili "mini audyt" dostępności. Gmina Pcim stara się dostosować urząd gminy do potrzeb osób z niepełnosprawnościami:
- w kasie na parterze znajduje się pętla indukcyjna, która pomaga osobom z niepełnosprawnością słuchową,
- również na parterze znajduje się dostępna obsługa osób z niepełnosprawnością ruchową, 
- dostępna jest pomoc w PJM (polskim języku migowym) dla osób głuchych,
- w budynku zachowane są kontrasty dla osób niedowidzących,
- wejście główne do budynku urzędu jest dostosowane do potrzeb dla osób na wózkach (podjazd oraz samoczynnie otwierające się drzwi)
- na parterze budynku znajduje się dostępna toaleta
- wyznaczane są miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami - przed budynkiem Urzędu Gminy w Pcimiu, na parkingu przy Parku nad Rabą oraz przy strażnicy OSP w Pcimiu.
Prace związane z dostosowaniem całego urzędu tak aby były zgodne z wymogami dostępności trwają nadal. Jest jeszcze wiele planów, które chcielibyśmy zrealizować w tej ważnej kwestii dlatego staramy się pozyskać środki na ten konkretny cel.

Zdjęcie przedstawia dwie osoby niewidomy z psami przewodnikami, które znajdują się w budynku Urzędu Gminy w Pcimiu Na zdjęciu znajduje się osoba niewidoma z leżącym psem asystującym Zdjęcie przedstawia dwie osoby niewidomy z psami przewodnikami, które wychodzą z budynku Urzędu Gminy w Pcimiu. Na zdjęciu pies asystujacy, labrador retriever, biszkoptowy Na zdjęciu pies asystujacy, labrador retriever, czarny

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl