Pyszne ziemniaki i korpiele prosto z ogniska !

2022-09-19


Za nami Święto Pieczonego Ziemniaka i Korpiela. Jak co roku spotkaliśmy się przy schronisku PTTK na Kudłaczach aby wspólnie bawić się i kosztować specjały przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich jak i właściciela schroniska. Nie mogło oczywiście obyć się bez konkursów jak choćby na najlepszą rzeźbę z ziemniaka. Wyjątkowa atmosfera tego wydarzenia z roku na rok przyciąga rzesze turystów. Choć w tym roku pogoda nie dopisała, możemy śmiało powiedzieć, że święto Pieczonego Ziemniaka to nie tylko wizytówka na kulturalnej mapie Gminy Pcim, ale wydarzenie o zasięgu regionalnym. Już teraz zapraszamy za ROK.

Na zdjęciu uczestnicy Święta Pieczonego Ziemniaka i Korpiela z Dyrektorem GOKiS Pcim na schronisku PTTK Kudłacze. KGW z Gminy Pcim podczas śpiewu.Ognisko z ziemniakami i korpielami na schronisku PTTK Kudłacze podczas Święta Pieczonego Ziemniaka i Korpiela.Tańce uczestników Święta Pieczonego Ziemniaka i Korpiela na schronisku PTTK Kudłacze.

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl