PRZYPOMINAMY !!! Narodowy Spis Powszechny jest obowiązkowy!

2021-09-07


Od 1 kwietnia br. Główny Urząd Statystyczny prowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Dane zebrane podczas spisów służą do opracowywania strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin.

Udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie zebrane dane są objęte tajemnicą statystyczną. Podstawą prawną przeprowadzenia badania jest ustawa o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.


Obowiązkową metodą udziału jest samospis internetowy – na stronie internetowej Spisu należy zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz spisowy.

Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie korzystając z punktów przygotowanych w urzędzie statystycznym lub urzędzie gminy i miasta, albo przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99.

W Urzędzie Gminy Pcim również znajduje się przygotowane do samospisu stanowisko, z którego można korzystać, aby samodzielnie się spisać. Przypominamy jednak, że wcześniej należy umówić się telefonicznie - 12 274 80 50, wew. 35.

KLIKNIJ TUTAJ I SPRAWDŹ JAK MOŻESZ SIĘ SPISAĆ.

Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie, będą kontaktować się w maju rachmistrzowie spisowi.

Bieżące informacje na temat Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 są zamieszczane na stronie internetowej spis.gov.pl.

Spiszmy się, bo Liczymy się dla Polski!

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl