PROTOKÓŁ - XI OGÓLNOPOLSKI KONKURS POETYCKI im. Elżbiety Guśpiel

2021-10-20


KOMUNIKAT

z posiedzenia Jury XI Ogólnopolskiego Konkursu Poezji im. Elżbiety Guśpiel, które odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Pcimiu, dnia 19 października 2021 roku

Jury XI Ogólnopolskiego Konkursu Poezji im. Elżbiety Guśpiel w składzie:

Eligiusz Dymowski OFM – przewodniczący

Jadwiga Malina – członek

Maria Zduń – członek

postanowiło przyznać następujące nagrody za nadesłane zestawy wierszy:

Kategoria: Dorośli

Nagroda Pierwsza:

Barbara Medajska - Warszawa; Godło: „Ogroduli”

Nagroda Druga:

Janusz Pyziński – Dębica; Godło: „Miedzny kamień”

Nagroda Trzecia:

Iwona Świerkula – Warszawa; Godło: „Z ekspressu”

Wyróżnienie:

Sława Sibiga – Tychy; Godło: „Wietrzny niepokój”

Kategoria: Dzieci i młodzież do lat 18

Nagroda Pierwsza:

Dominika Liszkiewicz – Piła; Godło: „Łąka kwietna”

Nagroda Druga:

Agata Sosna – Wodzisław Śląski; Godło: „Córka Apolla”

Innych nagród w tej kategorii nie przyznano.

Na konkurs wpłynęły 33 zestawy wierszy. Łącznie nadesłano 99 wierszy.

Jury, w XI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Elżbiety Guśpiel, po przeczytaniu z uwagą nadesłanych na konkurs wierszy, stwierdza ich wysublimowany i odpowiedni artystyczny poziom. Cieszy na pewno fakt, iż z każdym rokiem na ten konkurs przybywa coraz więcej nadsyłanych zestawów poetyckich z całej Polski, a nawet pojawiają się utwory autorów mieszkających za granicą.

Wierzymy, że XI Poetycka Jesień w Pcimiu, zapisze się po raz kolejny na długo w pamięci wszystkich nagrodzonych laureatów, jurorów oraz organizatorów, a Patronka konkursu będzie dalej twórczo prowokować oraz inspirować autorów do pisania wierszy, czytelników zaś do osobistego odkrywania i poznawania piękna literackiego słowa, które ubogaca i uwrażliwia człowieka do czynienia dobra, tak bardzo przecież potrzebnego dziś światu, Polsce i naszym małym ojczyznom.

Jury

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl