Projekt Szyjemy Tradycyjny Strój Kliszczacki


Rekonstruujemy strój górali Kliszczackich!

Informujemy, że Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pcimiu w otrzymał w roku 2017 pełne dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na realizację projektu pn. „Wokół tradycji  rekonstrukcja stroju górali Kliszczackich” w ramach programu Kultura ludowa i tradycyjna, w ramach zadania „Mistrz tradycji”. Projekt skierowany jest do młodzieży, dorosłych i seniorów zamieszkujących teren gminy Pcim oraz cały rejon kulturowy górali kliszczackich. Nadrzędnym celem przyświecającym jego powstaniu jest przekazanie umiejętności uszycia autentycznego, tradycyjnego stroju ludowego kobiecego i męskiego, z zachowaniem najstarszych elementów zdobniczych charakterystycznych dla tego regionu. Projekt trwa od stycznia do grudnia 2017 r.

Na zakończenie projektu został wydany okolicznościowy kalendarz na rok 2018, który prezentuje efekty całorocznych prac nad projektem. Zachęcamy Państwa do pobrania, druku i powieszenia na ścianach w zaciszu domowego ogniska.

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl