PROJEKT „Już pływam”

2022-09-09

PROJEKT „Już pływam” - realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Gmina Pcim po raz kolejny zagospodaruje czas wolny dla dzieci i młodzieży organizując zajęcia rekreacyjno-sportowe pod nazwą „Już pływam”. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym budżetu Województwa Małopolskiego, na który pozyskano środki w wysokości 16 300,00zł. Zajęcia odbywać się będą od września 2022  na Krytej Pływalni Aquarius w Myślenicach.

Z nauki pływania skorzystają uczniowie z pięciu Szkół Podstawowych:

• Szkoła Podstawowa nr 1 Pcim
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Pcimiu
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Stróży
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Stróży
  • Szkoła Podstawowa w Trzebuni

O bezpieczeństwo dzieci będą wykwalifikowani instruktorzy pływania oraz opiekunowie grupy.

Małopolski projekt pn. „Już pływam” ma na celu zachęcić młode pokolenie do uprawiania sportu i rekreacji, co niewątpliwie będzie hartować młody organizm, kształtować charakter, uczyć wytrwałości, cierpliwości, samodyscypliny, pokory, poprawiając tym samym kondycje i koordynacje ruchową oraz zapobiegając tym samym wadom postawy i skrzywień kręgosłupa. Ponadto projekt promuje bezpieczne zachowanie się w wodzie.

Rekrutacja do projektu trwa od 03.09.2022 do 08.09.2022r. Dokumenty rekrutacyjne dostępne u realizatora projektu w Zakładzie Obsługi Szkół oraz w sekretariacie szkolnym.