Program Odkrywam Małopolskę

2021-11-22


5 października 2021 r. w ramach projektu „Odkrywam Małopolskę” uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Stróży  byli na wycieczce Tajemnice Jeziora Czorsztyńskiego - Czorsztyn
i Niedzica
. Zwiedzanie rozpoczęli od Rezerwatu Przyrody Przełom Białki, gdzie mieli okazję zobaczyć Jaskinię Obłazową i naturalną skałę wspinaczkową. Prowadzone w tym miejscu wykopaliska odsłoniły wiele ciekawych przedmiotów np. najstarszyw świecie bumerang wykonany z ciosu mamuta. Następnie pojechali do Niedzicy, gdzie spacerowaliśmy po koronie zapory spiętrzającej wody Dunajca.  Byli także pod Zamkiem, gdzie zapoznaliśmy się z jego historią. Z Niedzicy wybrali się na rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim i drogą wodną dotarliśmy do Czorsztyna gdzie zwiedzali ruiny XIV wiecznego Zamku. Kolejnym punktem wycieczki była Polana Majerz, skąd rozciąga się wspaniały widok na Tatry i Pieniny. Tutaj odwiedzili góralską bacówkę, w której produkowane są tradycyjne oscypki. Ostatnim miejscem była Góra Wdżar - weszli na nią pokonując ekstremalne przeszkody, ale dali radę. Było warto: z Góry roztaczał się wspaniały widok na Jezioro Czorsztyńskie i okolice. Wędrowali po wygasłym wulkanie (niektórzy tak nazywają Górę Wdżar) oraz słuchali ciekawostek geologicznych. W końcu trochę zmęczeni, ale zadowoleni oraz pełni wrażeń wrócili do Stróży.

 

Zakład Obsługi Szkół w Pcimiu

 

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl