Program mPotęga w Szkole Podstawowej nr 3 w Stróży

2021-09-01


Szkoła Podstawowa nr 3 w Stróży po raz piąty otrzymała grant  w VIII edycji Programu mPotęga. Projekt finansowany jest przez Fundacja mBanku. W szkole w ramach projektu prowadzone będą warsztaty pt.: „W zdrowym ciele zdrowy duch.”

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród uczniów. Ma pokazać im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Zachęca także nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki, aby przezwyciężyli rutynę i schematy. Tegoroczna, ósma, edycja nadal ma pomóc uczniom oswajać matematykę w przyjazny sposób.

Do tej pory odbyło się siedem edycji programu grantowego mPotęga. Co roku Fundacja przeznacza około milion złotych na wsparcie nowoczesnej, nieszablonowej edukacji matematycznej. To przekłada się na tysiące godzin nauki i tysiące młodych ludzi, którzy mają szansę odczarować w swoich głowach stereotyp królowej nauk.

Za swoją konsekwentną działalność w mPotędze mBank otrzymał nagrodę Złotego Bankiera w kategorii „Bank wrażliwy społecznie w 2016 r.”Grafika przedstawia logo mFundacji.

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl