PROGRAM AKTYWNY SAMORZĄD - moduł I do 31 sierpnia

2022-08-02

PFRON przypomina, że w ramach programu „Aktywny samorząd” Moduł I tylko do 31 sierpnia br. osoby z niepełnosprawnością mogą otrzymać dofinansowanie kosztów:

• zakupu sprzętu elektronicznego,
  • oprzyrządowania do posiadanego samochodu,
  • uzyskania prawa jazdy,
  • zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
  • utrzymania sprawności technicznej skutera lub wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
  • zapewnienia opieki dla osoby zależnej np. dziecka przebywającego w żłobku lub przedszkolu,
  • zakupu protezy kończyny i utrzymania sprawności technicznej posiadanej protezy.

Wnioski można złożyć on-line przez system obsługi wsparcia SOW.
SOW - portal informacyjny SOW (pfron.org.pl)

Oddział Małopolski PFRON informuje, że wśród realizowanych obecnie programów skierowanych do osób indywidualnych oprócz powyższego jest „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”.