Powszechny Spis Rolny 2020. Rolniku - tu znajdziej wszystkie potrzebne informacje!

2020-10-01


 

Powszechny Spis Rolny zakończył się 30 listopada 2020 r. Dziękujemy za udział!


Strona internetowa GUS - Głównego Urzędu Statystycznego poświęcona
PSR - Powszechnemu Spisowi Rolnemu 2020

https://spisrolny.gov.pl/


Gminne Biuro Spisowe w Gminie Pcim

Urząd Gminy Pcim, Pcim 563, 32-432 Pcim
Pok. nr 11, tel. 12 27 48 050 wew. 18
e-mail: rolnictwo@pcim.pl


Pamiętaj! Każdy rachmistrz terenowy posiada identyfikator ze zdjęciem.
Ze względu na panujący stan epidemiczny wywołany COVID-19, podstawową formą wywiadu prowadzoną przez rachmistrza terenowego jest spis telefoniczny. W przypadku dokonywania wywiadu bezpośredniego, rachmistrz ma obowiązek przeprowadzenia go zachowując wszelkie obowiązujące normy sanitarne.
Dodatkowo tożsamość rachmistrzów wykonujących spis na terenie Gminy Pcim można zweryfikować dzwoniąc do Gminnego Biura Spisowego w Gminie Pcim w godzinach pracy urzędu lub pod numerem telefonu: 690 022 720.


Terminy

Powszechny spis rolny PSR 2020 jest przeprowadzany na terenie całego kraju w terminie od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r. Poszczególne metody spisu są stosowane w określonych terminach:
· samospis internetowy
rozpoczął się w dniu 1 września 2020 r. i potrwa do zakończenia spisu, tj. do dnia 30 listopada 2020;
· wywiad telefoniczny przeprowadzany jest w okresie od 16 września do 30 listopada 2020 r. przez rachmistrza telefonicznego – pracowników Urzędu Statystycznego w Krakowie oraz w związku z panującym stanem epidemicznym wywołanym COVID-19 również przez rachmistrzów terenowych
· wywiad bezpośredni przeprowadzany jest w okresie od 1 października do 30 listopada 2020 r. przez rachmistrza terenowego, który pomimo panującego stanu epidemicznego, odwiedzi gospodarstwo rolne, gdy np. nie będzie mógł dokonać spisu telefonicznego. W przypadku dokonywania wywiadu bezpośredniego, rachmistrz ma obowiązek przeprowadzenia go zachowując wszelkie obowiązujące normy sanitarne, każdorazowo oceniając pod kątem obopólnego bezpieczeństwa możliwość przeprowadzenia spisu w sposób bezpośredni!

W Urzędzie Gminy Pcim dostępne jest miejsce spisowe - ze względu na panujący stan epidemiczny, w przypadku chęci skorzystania z udostępnionego stanowiska, uprasza się wcześniejszy kontakt z Gminnym Biurem Spisowym w Gminie Pcim.


Dlaczego spis? Co np. o Gminie Pcim wiemy z powszechnych spisów rolnych?

Co wiemy o Gminie Pcim ze spisu rolnego


Obowiązek spisowy
Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy, co wynika z ustawy o Powszechnym Spisie Rolnym.

Najwygodniej i najbezpieczniej jest spisać się przez Internet
Każdy użytkownik gospodarstwa rolnego ma obowiązek spisać się samodzielnie przez Internet, wypełniając formularz dostępny na stronie internetowej GUS  https://spisrolny.gov.pl. W dobie epidemii jest to najbezpieczniejsza i najwygodniejsza metoda. Jeśli ktoś nie ma komputera lub urządzenia z dostępem do Internetu powinien udać się do swojego Gminnego Punktu Spisowego gdzie będą udostępnione pomieszczenia wyposażone w sprzęt komputerowy z dostępem do Internetu. Uzupełniającą formą jest spis przez telefon, którego można dokonać dzwoniąc na infolinię spisową pod numer
• 22 279 99 99, wybierając opcję „Spisz się przez telefon”. Osoby, które nie spiszą się samodzielnie przez Internet lub dzwoniąc na infolinię mogą spodziewać się telefonu rachmistrza spisowego.

Infolinia spisowa
W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących spisu rolnego istnieje możliwość kontaktu z infolinią spisową pod numerem 22 279 99 99 wew. 1 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora). Konsultanci infolinii pomogą również zweryfikować czy jesteście Państwo objęci obowiązkiem spisowym, czy też sprawdzić tożsamość rachmistrza spisowego.

List Prezesa GUS
W ramach kampanii informacyjnej i popularyzującej spis rolny do użytkowników gospodarstw rolnych został rozesłany List Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego zawierający wszystkie najważniejsze instrukcje związane z organizacją spisu, w tym  indywidualny numer gospodarstwa rolnego (w lewym górnym rogu listu), który należy wprowadzić podczas logowania do aplikacji spisowej.
List Prezesa do os. fizycznych | List Prezesa do os. prawnych

Tajemnica statystyczna
Wszystkie pozyskane w czasie spisu dane podlegają bezwzględnej ochronie na zasadach określonych w art. 10 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 649, z późn. zm.). Zapewniamy, że Państwa dane osobowe i dane o gospodarstwie są prawnie chronione i objęte tajemnicą statystyczną.


Ulotki i informacje o spisie

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl