Plan zrównoważonej mobilności miejskiej

2022-08-25


Rozpoczynamy pracę nad stworzeniem Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Obszaru Funkcjonalnego Myślenic do roku 2032+. Obszar Funkcjonalny Myślenic obejmuje dziewięć gmin: Pcim, Dobczyce, Lubień, Myślenice, Siepraw, Sułkowice, Raciechowice, Tokarnia, Wiśniowa.

Głównym celem Planu jest poprawa funkcjonowania transportu i stworzenie warunków do rozwoju ekologicznych sposobów przemieszczania się. Co ważne, w ramach planu rozpatrywane są potrzeby obszaru funkcjonalnego jako całości.

Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej jest tworzony przy udziale mieszkańców. Gotowy dokument wskaże kierunki i działania, które przyczynią się do poprawy naszego życia codziennego. Opracowanie Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej ułatwi pozyskanie funduszy z Unii Europejskiej na nowe inwestycje transportowe.

Jeżeli interesujesz się transportem publicznym, urbanistyką, kwestiami związanymi z planowaniem przestrzennym lub lubisz działać społecznie, serdecznie zapraszamy na spotkanie warsztatowe, podczas którego będziesz mieć możliwość podzielenia się swoim spostrzeżeniami, planami, rozwiązaniami, które mogą przyczynić się do poprawy życia i środowiska w naszym regionie. Spotkanie odbędzie się w dniu 6.09.2022 r. o godz. 15:30 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Pcimiu.

Zapraszamy do zarejestrowania się na spotkanie na stronie internetowej www.mobilne.myslenice.pl (https://gminapcim.pl/sump/rejestracja)

Zapraszamy do wypełnienia ankiety również na stronie mobilne.myslenice.pl (https://gminapcim.pl/sump/ankieta)

 

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl