Pieczone na polu! Koło Gospodyń Wiejskich z Stróży gościnnie podczas wydarzenia Pieczone na Polu! Chrzanów 2021

2021-09-27


Już tradycją stało się, że nasze Koło Gospodyń Wiejskich z Stróży dumnie reprezentując Gminę Pcim jest nieodzownym "elementem"  wspaniałej, regionalnej imprezy "Pieczone na polu" w Chrzanowie. A wszystko  to dzięki i za sprawą Towarzystwa Wędkarskiego "Kościelec" oraz Miasta Chrzanów. "Pieczone na Polu"  to wspaniala lokalna, oddolna inicjatywa dla całego chrzanowskiego regionu. To wydarzenie dla Tych wszystkich, którzy lubią tradycyjne kulinaria, dobre towarzystwo, śpiew, muzykę i fajną zabawę, a przy tym nie stronią od odrobiny rywalizacji.  

Dzięki naszym Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Stróży tradycyjnie można było skosztować znakomitych, tradycyjnie przygotowanych wypieków i potraw regionalnych. Nie zabrakło pysznego żurku z jajkiem, okraszanej kaszanki, kiszonych ogórków czy też wiejskiego chleba ze smalcem i róznego rodzaju ciast, serników i rogali. Po raz pierwszy można było spotkać "autora" regionalnych, wędzonych serów "Kliszczackiej Manufaktury" z Stróży oraz obejrzeć ręcznie wykonane wyroby rekodzielnicze przy stoisku promocyjnym Gminy Pcim i Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu z Pcimia.

Serdecznie dziękujemy organizatorom wydarzenia: Towarzystwu Wędkarskiemu Kościelec oraz miastu Chrzanów za kolejne skierowane do nas zaproszenie do udziału w tym wyjątkowym święcie "Pieczonego na Polu" mając nadzieję, że już niebawem spotkamy się po raz kolejny!

na zdjęciu widoczne jest stoisko z tradycyjnymi serami wędzonymi z Stróży pochodzącymi z Kliszczackiej manufaktury, poniżej stoisko rękodzielnicze Ośrodka Kultury i Sportu z Pcimiana zdjęciu widoczne członkinie z Koła Gospodyń Wiejskich z Stróży przy stoisku z potrawami regionalnymigrafika przedstawia zdjęcie balonów promujących Gminę Pcim oraz baner promujący imprezę pod nazwą i napisem Pieczone na Polu Chrzanów

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl