Pcimska kiszka na podpłomyku kulinarnym hitem konkursu Polska od kuchni

2022-10-03


W lipcu bieżącego roku, reaktywowane Koło Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy Wiejskich z Pcimia pod kierownictwem Renaty Czech, wystartowało w konkursie „Polska od Kuchni”. Na odbywającym się w Krakowie etapie wojewódzkim konkursu, KGiGW  kiszką na podpłomyku podbiło kubki smakowe jury. Laureaci I miejsca awansowali tym samym na finał ogólnopolski, który miał miejsce ubiegłej soboty 1 października na PGE Narodowym w Warszawie. 

Kiszka na podpłomyku ze skwarkami w wykonaniu Jana Luberdy stała się kulinarnym hitem zarówno regionalnego jak i finałowego konkursu – po zaciętej walce o podium ostatecznie uplasowała się na II miejscu w ogólnopolskim rankingu w kategorii kulinarnej, a tym samym jej wartość wzrosła do kwoty 7 tysięcy złotych wink

Na stoisku królował smak tradycyjnych potraw przygotowanych przez nasze cudowne Panie z koła gospodyń, a obok stoiska pcimskich specjałów można było "zasmakować" prawdziwej lokalnej kultury, której wtórowała roztańczona i rozśpiewana muzyczna część KGiGW Pcim pod „dowództwem” niezastąpionego Marka Czecha, kapeli oraz naszych niezwykłych Pań.

Jest nam niezmiernie miło pogratulować całemu wspaniałemu gronu członków Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Pcimia za tak wspaniałą inicjatywę, ducha walki, zaangażowanie a przede wszystkim trud pracy włożony w realizację podjętego wyzwania życząc tym samym wielu dalszych sukcesów i realizacji wszystkich przyszłych zamierzeń z tak znakomitym rezultatem jak to miało miejsce teraz w "sercu Polski".

Wyjazd możliwy był dzięki Wójtowi Gminy Pcim Piotrowi Hajdukowi, który wspierał naszą zwycięską "drużynę" od momentu pierwszych dni eliminacji, aż po dzień wygranej, uczestnicząc osobiście w trwających całodniowych, sobotnich zmaganiach aż po chwilę ogłoszenia wyników konkursu.

Festiwal "Polska od kuchni" ma na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego oraz wymianę międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom. Ma za zadanie podkreślić rolę kół gospodyń wiejskich w promowaniu bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji, a także pogłębić wiedzę o kulturze każdego regionu. Cieszymy się, że Gmina Pcim za sprawą KGiGW Pcim stała się częścią tegorocznej edycji tak wspaniałej inicjatywy.

foto i tekst GOKiS w Pcimiu

Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Pcimia na Festiwalu KGW Polska od Kuchni. Zdjęcie KGiGW z Wójtek Gminy Pcim Piotrem HajdukiemKoło Gospodyń i Gospodarzy z Pcimia na Festiwalu KGW Polska od KuchniKoło Gospodyń i Gospodarzy z Pcimia podczas występów na Festiwalu KGW Polska od kuchniProwadzący Pytanie na Śniadanie podczas wywiadu z Kołem Gospodyń i Gospodarzy z PcimiaKoło Gospodyń i Gospodarzy z Pcimia na Festiwalu KGW Polska od KuchniKoło Gospodyń i Gospodarzy z Pcimia na Festiwalu KGW Polska od Kuchni

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl