Pcim, Kudłacze. Święto pieczonego ziemniaka i korpiela

2021-09-15


Święto Pieczonego Ziemniaka i Korpiela to nawiązanie do dawnego zwyczaju świętowania po zakończonych wykopkach. Udane zbiory kończono zabawą przy ognisku, w którym piekły się ziemniaki i korpiele.Nawiązując do tej tradycji od wielu lat staramy się kultywować te obrzędy. Święto w naszym wydaniu to również okazja, by zaprezentowały sie zespoły regionalne oraz Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Pcim.A malownicze miejsce przy schronisku PTTK na Kudłaczach, wspaniała pogoda oraz regionalne potrawy, to niewątpliwie uczta dla każdego kto tu przybył.

Mali Pcimianie śpiewający piosenkę podczas święta pieczonego ziemniaka Na zdjęciu koło gospodyń wiejskich tańczący Poloneza na Kudłaczach

 

 

 

 

 

 

 

koła gospodyń i turyści tańczący poloneza na KudłaczachWystęp małych Pcimian na Kudłaczach

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl