NAMALOWANE NA SZKLE W ŚWIETLICY KULTURALNEJ W STRÓŻY I W TRZEBUNI

2023-03-17


grafika przedstawia collage zdjęć z przeprowadzonych warsztatów malowania na szkle w świetlicy kulturalnej GOKiS w Pcimiu z Trzebuni. Na zdjęciach grupowo dzieci uczęszczające do świetlicy kulturalnej w Trzebuni wraz z opiekunami.

Pod okiem profesjonalnej artystki-malarki Pani Alicji Sokołowskiej z pracowni  malarskiej podczas dwugodzinnych warsztatów malowania na szkle w świetlicy kulturalnej w Stróży oraz w Trzebuni powstały piękne, a zarazem niepowtarzalne i oryginalne prace na szkle. W warsztatach uczestniczyły dzieci na codzień uczęszczające na zajęcia do świetlic kulturalnych GOKiS w Pcimiu z Stróży i Trzebuni.

Dzieci pracowały techniką malowania ręcznego polegającą na nanoszeniu farb na szkło, rozpoczynając od projektu i przenosząc go na przeżroczyste szkło wyznaczając kontury zaprojektowanej pracy. Następnie nakładały farby na szkło. Uzyskana w ten sposób barwna powłoka pokryła część powierzchni szkła, tworząc piękny barwny rysunek.

Zajęcia tego typu mają nie tylko cel plastyczno–edukacyjny, pobudzają wyobraźnię. Dzieci i młodzież wykazały się dużą kreatywnością , pomysłowością i dużym zainteresowaniem podczas warsztatów. Każdy uczestnik wykonał swoją pracę plastyczną według własnej inwencji twórczej. Dekorowanie szkła za pomocą farb ujawniło talenty naszych młodych artystów. Połączyliśmy kreatywność z dobrą zabawą. Malowanie na szkle to pomysł na ciekawe spędzenie czasu. Mamy nadzieję, że te zajęcia były dla dzieci inspiracją i początkiem ich artystycznej twórczości.

 

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl