„Mali Artyści” – Wielcy Artyści!

2023-03-09


W Szkole Podstawowej nr 3 im. A. Mickiewicza w Stróży działa od jakiegoś czasu Szkolne Koło Teatralne „Mali Artyści”. Inicjatywa ta zrzesza młodzież, aktywizując ją do działań pozalekcyjnych, które rozwijają i edukują, a także kształtują w młodych ludziach wspaniałe wartości. Koło Teatralne działa od 2021r., a jego opiekunem jest pani Marta Bystroń.

Jednym z najnowszych spektakli grupy jest inscenizacja bajek „Jaś i Małgosia” oraz „Kraina Lodu”.  Przedstawienie odbyło się 7 marca 2023 r o godzinie 17:00, a zaproszeni goście to nasza lokalna społeczność. Wśród nich pojawili się: Wójt Gminy Pcim Piotr Hajduk, Dyrektor Zakładu Szkół Bernadetta Żaba-Guśpiel oraz wielu rodziców wraz ze swoimi dziećmi. Przedstawienie spotkało się z dużym entuzjazmem i zainteresowaniem.

Poza angażowaniem się w Koło Teatralne młodzież szkoły bierze również udział w zajęciach z chóru. Ponadto w SP 3 działa jedyne w gminie i jedno z nielicznych w powiecie Kół Turystycznych – bezpośrednio współpracujących z PTTK.

Gratulujemy placówce wspaniałych inicjatyw i z niecierpliwością czekamy na kolejne!

 

 

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl