MAKRAMOWE WYPLATANIE w GOKiS w Pcimiu

2022-07-28


Z inicjatywy kilku sympatycznych Pań, mimowolnie i spontanicznie powstała w tutejszym ośrodku kultury 25-osobowa grupa zapalonych rękodzielniczek. Próbowały już swoich sił w bibułkarstwie, malowaniu na szkle teraz przyszedł czas aby zmierzyc się z makramą. Na warsztatach prowadzonych pod okiem doświadczonego instruktora Pani Pauliny Bylicy z Pracowni makramy i wyrobów ze sznurka zapoznają się z teorią dotyczącą materiałów i narzędzi stosowanych w technice makramy, poznają rodzaje sznurków i dowiadują się, jak dobierać je do poszczególnych prac.

Makrama to technika wiązania sznurków, za pomocą której możemy wykonać różnorodne dodatki do wnętrz naszych mieszkań, torebki, kwietniki, biżuterię i wiele innych dekoracji. Uczy cierpliwości i rozwija kreatywność. W makramie wszystkie węzły są dziełem ludzkich rąk - wykonuje się je bez użycia szydełka, drutów czy igieł.

Dzięki odpowiednio przekazanej wiedzy,  "pilnej nauce" oraz odrobinie cierpliwości powstały już makramowe aniołki i listki. Grupa zafascynowanych sznurkowymi wyrobami Pań w ramach prowadzonych cyklicznie zajęć pod hasłem Przystanek rękoDZIEŁO w GOKiS Pcim! nieustannie mierzy się z nowymi makramowymi wyzwaniami. Na ostatnich wtorkowych zajęciach uczestniczki próbując swoich sił uczyły się wiązać podstawowe węzły i teraz własnoręcznie będą próbować wykonać swoją makramę ścienną na kiju.

Na załączonych fotografiach uczestniczki naszych zajęć podczas ostatnich warsztatów, w trakcie przygotowywania makramy ściennej, a wcześniej makramowych liści. Kolejne zajęcia już 2 sierpnia!

Zapraszamy!

grafika przedstawia kolaż zdjęć z warsztatów makramy prowadzonych w GOKiS w Pcimiu. Na zdjęciach uczestnicy w trakcie wyplatania i przygotowywania makramowych wyrobów.

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl