Łatwiejszy dostęp do specjalistycznych świadczeń w zakresie opieki psychiatrycznej

2017-11-24


SZPITAL SPECJALISTYCZNY IM. DR. JÓZEFA BABIŃSKIEGO WPROWADZA SYSTEM OPIEKI KOORDYNOWANEJ DLA PACJENTÓW OKOLIC MYŚLENIC I W SKAWINY

ŁATWIEJSZY DOSTĘP DO SPECJALISTYCZNYCH ŚWIADCZEŃ W ZAKRESIE OPIEKI PSYCHIATRYCZNEJ

Od listopada 2017 r. w Myślenicach i w Skawinie, rozpoczęły działalność prowadzone przez Szpital Babińskiego poradnie zdrowia psychicznego oraz oddziały dzienne.


Łatwiejszy dostęp do lekarza specjalisty oraz psychologa i pielęgniarki psychiatrycznej, koordynowanej opieki psychiatrycznej. Nie zawsze hospitalizacja jest konieczna, czasem wystarcza wizyta u lekarza w poradni zdrowia psychicznego, ewentualnie leczenie w oddziale dziennym, gdzie pacjent spędza 6 do 8 godzin dziennie korzystając z konsultacji lekarza, psychoterapii, terapii zajęciowej i uczestniczy w spotkaniach społeczności terapeutycznej, jednocześnie mieszkając w domu. W sytuacjach gdy z różnych względów osoba taka ma trudności z opuszczeniem domu (wiek, niepełnosprawność lub np. stany lękowe), może korzystać z usług świadczonych przez Zespół Leczenia Środowiskowego, a więc okresowych wizyt lekarza, psychologa-terapeuty i pielęgniarki  psychiatrycznej.

Szczegóły na stronie internetowej: www.babinski.pl

Odpowiednio dla Myślenic:

http://babinski.pl/zespol-leczenia-srodowiskowego-w-myslenicach/

http://babinski.pl/dzienny-oddzial-psychiatryczny-myslenice/

http://babinski.pl/poradnia-zdrowia-psychicznego-myslenice/

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl