KULTURALNIE DLA PRZYRODY. Akcja sprzątania świata za nami.

2021-03-31

Za nami wiosenna akcja sprzątania świata w gminie Pcim. Pod hasłem " Bądź kulturalny dla przyrody " chcieliśmy zaakcentować jaki możemy mieć wpływ na otoczenie i środowisko, a przede wszystkim pokazać jak wielkim problemem jest systematyczne zaśmiecenie naszego pięknego terenu. Niespełna dwugodzinne przedsięwzięcie - poprzedzone mniejszymi akcjami przy naszych świetlicach kulturalnych -  pokazało pokłady wrażliwości dzieci i nielicznych dorosłych na kwestię dabnia o środowisko. Smuci natomiast ogrom i rodzaj zebranych śmieci - blisko 9000 litrów. Ale najbardziej przeraża perfidia i premedytacja tych, którzy na taką skalę zaśmiecają.

Składamy serdeczne podziękowania ekoMałoposka za wsparcie tego wydarzenia  i upominki dla dzieci. Dziekujemy również OSP Pcim za zabezpieczenie akcji.

Na zdjęciu kilkoro dzieci zbierające śmieciNa zdjęciu dzieci w kamizelkach odblaskowych zbierające śmieci wzdłuż ścieżki rowerowej.

Na zdjęcie zebrane śmieci podczas akcji sprzątania świata