KONKURS RECYTATORSKI - ARS RHETORICA. Zapraszamy do udziału!

2021-04-26

A r s  r h e t o r i c a

- Pcim 2021-

ORGANIZATOR:

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pcimiu

TERMIN 13 maja 2021r.

Regulamin Konkursu Recytatorskiego

1. „Ars Rhetorica”, to konkurs recytatorski skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Pcim.
  2. Celem konkursu jest:
    - zainteresowanie dzieci i młodzieży sztuką recytacji i kulturą słowa,
    - motywacja uczniów do poszerzania znajomości literatury i poezji,
    - doskonalenie pracy z tekstem jako narzędziem opisu języka i wyrażenia własnych doznań.
  3. Uczestnicy konkursu recytatorskiego występują w następujących kategoriach:
    - klasy I-III
    - Klasy IV-VI
    - klasy VII-VIII

4. Termin zgłaszania laureatów konkursów szkolnych – maksymalnie trzy osoby z każdej grupy wiekowej – upływa 7 maja 2021r.

5.  Zgłoszenie odbywa się poprzez złożenie KARTY UCZESTNICTWA (załącznik nr.1) w sekretariacie organizatora w terminie do 7 maja 2021 roku bądź mailowo na adres:gokpcim@op.pl (scan).
    Każdy dokument przesłany drogą elektroniczną zostanie potwierdzony zwrotną informacją o przyjęciu.

6. Uczestnictwo w konkursie wiąże się ze zgodą na upublicznienie wizerunku i danych uczestnika na stronie internetowej i portalach GOKiS Pcim pn. Kulturalna Gmina Pcim (Facebook, YouTube) oraz w mediach i prasie w celu informacji i promocji GOKiS w Pcimiu.
  7. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną Konkurs może zostać przeprowadzony stacjonarnie lub on-line.
  8. Organizator poinformuje o formie przeprowadzenia Konkursu z odpowiednio wcześniejszym wyprzedzeniem.
  9. Każdy uczestnik konkursu przygotowuje do prezentacji 2 utwory  o dowolnej tematyce:
    - krótki fragment prozy
    -  utwór poetycki,
    Czas prezentacji nie może przekraczać 5 minut.
  10. W skład Jury wchodzą fachowcy z różnych dziedzin kultury: teatru, literatury, reżyserii oraz muzyki.

Jury dokonuje oceny według następujących kryteriów:
- dobór tekstów do możliwości wykonawczych recytatora,
- interpretacja utworu,
- kultura słowa,
- ogólny wyraz artystyczny.

1. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody, ufundowane przez organizatorów i współorganizatorów.

Laureaci I,II,III, miejsca otrzymają nominację do Międzygminnego Turnieju Recytatorskiego, współorganizowanego z GOK w Lubniu

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w terminie konkursu.

W razie pytań, wątpliwości oraz w celu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia bardzo prosimy o kontakt telefoniczny z koordynatorem konkursu: Koordynator konkursu – Robert Bylica - tel. Biuro GOKiS Pcim tel. 12/274 80 39