Jubileusz Orkiestry Dętej Orzeł z Trzebuni pozostanie w naszej pamięci

2022-06-22


170 lat to doskonała okazja by zaprezentować dokonania jednej z najstarszych i najświetniejszych orkiestr w Małopolsce – Orkiestry Dętej „Orzeł” z Trzebuni. Podczas wydarzenia można było posłuchać wspaniałego koncertu w wykonaniu Orkiestry Dętej "Orzeł" oraz uhonorowano zasłużonych jej członków. Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego z rąk radnego Województwa Małopolskiego Roberta Bylicy przyjęli – Złoty Krzyż Małopolski otrzymał Stanisław Ostafin, natomiast Srebrnymi Krzyżami Małopolski odznaczono Stanisława Bieńka, Wojciecha Wnęka oraz Antoniego Kucałę. Na jubileuszowym spotkaniu w niedzielne popołudnie gościnnie zaprezentowały się również zaprzyjaźnione orkiestry: Orkiestra Dęta OSP Tenczyn oraz Orkiestra Dęta OSP Tokarnia.

Przygotowania do jubileuszu orkiestra rozpoczęła już końcem roku kiedy to udało się dzięki dofinansowaniu z Województwa Małopolskiego nagrać jubileuszową płytę. A od czerwca 2022 roku rozpoczęła cykl warsztatów udoskalających grę na instrumentach, których uwieńczeniem był koncert orkiestry podczas organizowanego jubileuszowego wydarzenia. Dzięki realizowanemu projektowi w ramach konkursu Małopolskie Orkiestry Dęte 2022 z środków Województwa Małopolskiego zakupione zostały dwa bębny marszowe, które wzbogaciły akcesorium muzyczne orkiestry o nowe instrumentarium. Dzięki licznym atrakcjom oraz konkursom każdy mógł przyjemnie spędzić czas. Dziękujemy sponsorom, a także Ochotniczej Straży Pożarnej z Trzebuni za pomoc w organizacji tak wspaniałego wydarzenia. Naszej wspaniałej Orkiestrze Dętej „Orzeł” życzymy pomyślności i sukcesów w kolejnych latach.

Projekt zrealizowano przy wsparciu Województwa Małopolskiego

 

na zdjęciu Orkiestra Dęta Orzeł z Trzebuni - członkowie orkiestry podczas przemarszu

na zdjęciu radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Robert Bylica podczas wręczania członkom orkiestry odznaczeń Małopolski

na zdjęciu pamiątkowe złote medale przeznaczone dla wszystkich członków orkiestry

Na zdjęciu Orkiestra Dęta Orzeł z Trzebuni w Kościele Parafialnym w Trzebuni na mszy z okazji 170-lecia swojego istnienia.Wójt Gminy Pcim, Dyrektor GOKiS Pcim oraz Poseł na Sejm RP na mszy świętej z okazji 170-lecia Orkiestry Dętej Orzeł z Trzebuni.Członkowie Orkiestry Dętej Orzeł z Trzebuni podczas gry na mszy świętej z okazji sowjego 170-lecia.Wójt Gminy Pcim podczas powitania na scenie z okazji 170-lecia Orkiestry Dętej Orzeł z TrzebuniOdznaka Honorowa Województwa Małopolskiego - Krzyże Małopolski dla zasłużonych członków Orkiestry Dętej Orzeł z Trzebuni.Odznaczeni członkowie Orkiestry Dętej Orzeł z Trzebuni Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego - Krzyżami Małopolski.

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl