Harmonogram odbioru odpadów dla Gminy Pcim z aplikacją „Kiedy śmieci”

2021-11-05


Zachęcamy Państwa do skorzystania z darmowej aplikacji „Kiedy śmieci” z harmonogramem odbioru odpadów dla Gminy Pcim.

Prosta i przyjazna użytkownikowi aplikacja, którą każdy z nas może zainstalować na swoim smartfonie posiada kilka prostych funkcji, ale jedno główne zadanie - to poinformować o zbliżającym się odbiorze odpadów. W aplikacji „Kiedy śmieci” można przejrzeć harmonogram, zmieniać czas powiadomień oraz dysponować słownikiem odpadowym, dzięki któremu można sprawdzić jak poprawnie segregować i wrzucać odpady do poszczególnych pojemników. Osoby, które zainstalują aplikację będą dostawać również informacje wysłane przez Urząd Gminy Pcim dotyczące gospodarki odpadami.

Pierwszy krok - „Kiedy śmieci”
Aby skorzystać z aplikacji należy zainstalować ją na swoim telefonie. Po zainstalowaniu i uruchomieniu wprowadzamy województwo (małopolskie), powiat (myślenicki), gminę (Pcim) i wybieramy miejsce odbioru, które nas interesuje (role - miejscowości). Po określeniu miejsca odbioru odpadów należy ustawić kiedy chcemy otrzymywać powiadomienia (godzinę i ilość dni przed planowanym odbiorem odpadów). Zalecamy ustawienie przypomnienia na 1 dzień przed odbiorem oraz dodatkowo w dniu odbioru np. przed standardową godziną wyjścia z domu.
Film pomocniczy: https://gminapcim.pl/kiedysmieci

Uwaga!
-> aby aplikacja działała poprawnie konieczny jest dostęp do Internetu. W przypadku braku dostępu, przypomnienia mogą nie działać prawidłowo.
-> aplikacja jest dostępna na smartfony z systemem Android i iOS oraz na smartfony Huawei (bez wsparcia Google).

Uprzejmie informujemy, że komunikaty o odbiorze odpadów nadawane do tej pory za pośrednictwem aplikacji Blisko (tzw. system powiadomień SISMS) będą nadawane tylko do 31.12.2021 roku. Tych z Państwa, którzy korzystają do tej pory z powiadomień Blisko-SISMS, prosimy o przejście na - instalację nowej aplikacji „Kiedy śmieci”.

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl