Gmina Pcim Pod Biało-Czerwoną

2022-11-16


Święto Niepodległości 11 listopada to dzień pamięci i dzień uhonorowania tych, którzy swoje życie poświęcili dla wolności następnych pokoleń.
W naszej Gminie ten wyjątkowy dzień, kiedy szczególnie chcemy pokazać przywiązanie i patriotyzm wobec naszej Ojczyzny, miał charakter wyjątkowy i uroczysty. Tak jak co roku tego dnia tradycyjnie Wójt Gminy Pcim Piotr Hajduk wraz z Radnymi złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej w Pcimiu. Następnie odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny,w kościele parafialny pw. Świętego Mikołaja w Pcimiu, której przewodniczył ksiądz Lucjan Pezda, proboszcz tutejszej parafii. W uroczystości uczestniczyli: Wójt Gminy, Poseł Władysław Kurowski, samorządowcy, zaproszeni goście, poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej Gminy, poczty sztandarowe Szkół Podstawowych z Pcimia, Stróży i Trzebuni, poczet sztandarowy Związku Podhalan Górali Kliszczackich odział w Trzebuni i oczywiście licznie przybyli mieszkańcy z całej gminy. Po zakończonej mszy świętej wszyscy zebrani udali się w pochodzie, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Orzeł z Trzebuni, do ronda w centrum Pcimia gdzie miało miejsce uroczyste podniesienie Flagi Państwowej na maszt oraz wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego.
Maszt wraz z flagą został sfinansowany w ramach programu „Pod Biało-Czerwoną” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
Następnie miały miejsce wystąpienia Wójta Gminy Pcim Piotra Hajduka oraz Posła Sejmu RP Władysława Kurowskiego.
Po części oficjalnej organizatorzy zaprosili, wszystkich uczestników obchodów, na  biesiadę patriotyczną, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, występy dzieci i młodzieży.
Dziękujemy wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili tegoroczne Święto Niepodległości: Ochotniczym Strażom Pożarnym z Gminy Pcim, Szkołom Podstawowym, Związkowi Podhalan z Trzebuni, Kołu Gospodyń Wiejskich ze Stróży, młodym artystom śpiewającym pieśni patriotyczne oraz wszystkim mieszkańcom Pcimia, Stróży i Trzebuni za liczne i aktywne uczestnictwo w uroczystości. Gmina Pcim Pamięta!

      

 

Uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt w dniu 11 listopada         Zdjęcie z uroczystego podniesienia flagi państwowej w dniu Niepodległości

Zdjęcie z uroczystego podniesienia flagi państwowej na maszt w dniu 11 listopada          Zdjęcie tabliczki  Z programu Pod Biało-Czerwoną

 

 

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl