DOŻYNKI GMINNO - PARAFIALNE A.D. 2021

2021-09-09

Dożynki wpisane są w integralną tradycję Polski. Poświęcone zbiorom rolnym są ukłonem dla trudu rolnika. Często łączono je z obchodami święta Matki Boskiej Zielnej 15 sierpnia. Uroczystości dożynkowe, tak w przeszłości jak i obecnie, są okazją do złożenia dziękczynienia za uzyskane zbiory. Nie inaczej było i w naszej gminie. Koła Gospodyń Wiejskich jak co roku przygotowały piękne wieńce, które zdobiły lokalne uroczystości.

Uroczyste msze święte są nieodłącznym elemntem święta rolników dlatego pragniemy złożyć serdeczne podziekowania czcigodnym kapłanom z modlitwę i ofiarę mszy świętej. Chcemy podziekować oczywiście Kołom Gospodyń z Pcimia, Stróży i Trzebuni, które zawsze stoją na straży tradycji i folkoloru.

Dożynki w Pcimiu. Na zdjęciu Koło Gospodyń Wiejskich z PcimiaDożynki w Stróży. Na zdjęciu Koło Gospodyń Wiejskich ze Stróży

Dożynki w Pcimiu. Na zdjęciu Koło Gospodyń Wiejskich z Pcimia