Dożynki Gminne wTrzebuni A.D 2022

2022-08-17


Tegoroczne obchody święta Plonów miały miejsce w Trzebuni. Tradycyjnie już w Kościele Parafialnym podczas mszy św. poświęcono bochny chleba i wieńce dożynkowe. W korowodzie dożynkowym wzięły udział grupy wieńcowe, poczty sztandarowe oraz zgromadzeni goście, to wszystko przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Orzeł. Po oficjalnej części imprezy na scenie zaprezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich, Zespoły Regionalne z terenu naszej gminy oraz zaproszony Tercet Endemiczny. Uroczystość dożynkową uświetniły stoiska Kół Gospodyń Wiejskich na których można było posmakować regionalnych potraw.  Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom oraz licznie przybyłym mieszkańcom za wspólną zabawę.

Na zdjęciu uczestnicy mszy świętejna zdjęciu korowód i pochód dożynkowyna zdjęciu muzycy zespołu Gospodarzy Wiejskich z Pcimia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

na zdjęciu scena i wieńce dożynkowe

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl