Dożynki Gminne 2022 w Trzebuni

2022-08-16


                          Zdjecie przedstawia panie z Koła Gospodyń Wiejskich

Tegoroczne Dożynki Gminne, które odbyły się 14 sierpnia w Trzebuni są już wspomnieniem. Ale to bardzo miłe wspomnienie.

Świętowanie rozpoczęło się tradycyjnie Mszą Świętą dziękczynną w kościele parafialnym w Trzebuni. Następnie uroczystości przeniosły się na kompleks przy Szkole Podstawowej gdzie odbyło się powitanie wszystkich gości i uczestników święta, okazanie i ośpiewanie wieńców dożynkowych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Pcimia, Stróży i Trzebuni zakończone konkursem Wieńca Dożynkowego z nagrodami.

Pogoda dopisała i zachęcała do wspólnego świętowania, smakowania wyrobów
przygotowanych przez KGW z naszej Gminy przy występach zespołów i grup, które na te okoliczność przygotowały swoje programy artystyczne. Nie zapomniano również o atrakcjach dla najmłodszych w postaci dmuchanych zjeżdżalni, ścianki wspinaczkowej, stoiska z drewnianymi zabawkami i oczywiście smakowitej waty cukrowej.

Radość z tego, że udało się nam spotkać na tym chyba najprzyjemniejszym świecie jakim są dożynki. Dwa lata to długi czas oczekiwania na to żeby się spotkać. Ale widać po frekwencji i zaangażowaniu, że watro było czekać. Są ludzie, chcą świętować, chcą dziękować za tegoroczne plony…Cieszę się, że w Gminie Pcim w naszych trzech miejscowościach nie brakuje osób, które chcą podtrzymywać tradycję, które chcą udzielać się w zespołach - komentował Organizator wydarzenia Wójt Gminy Pcim Piotr Hajduk

                        Zdjęcie przedstawia Wójta Gminy Pcim Piotra Hajduka z paniami z KGW  Zdjęcie przedstawia panie z KGW Trzebunia

                        Na zdjęciu Wójt Piotr Hajduk, Poseł Władysław Kurowski i panie z KGW  Zdjęcie przemawiającego Wójta Piotra Hajduka na Dożynkach Gminnych 2022

                        Zdjęcie z Dożynek Gminnych w Trzebuni 2022 rok  Na zdjęciu Wójt Piotr Hajduk, Poseł Władysław Kurowski i panie z KGW

                        Zdjecie podczas występu KGW z Pcimia  Zdjęcie podczas przemowy Wójta Gminy Pcim Piotra Hajduka

                 Na zdjeciu występ artystyczny KGW z Gminy Pcim  Na zdjęciu Wójt Piotr Hajduk, Poseł Władysław Kurowski podczas Dożynek Gminnych w Trzebuni

                        Dożynki Gminne 14 sierpnia 2022 r. w Trzebuni     Dożynki Gminne w Trzebuni sierpień 2022

                         Na zdjęciu występ artystyczny dzieci podczas Dożynek Gminnych  Na zdjęciu występ artystyczny podczas Dożynek w Trzebuni

                          Zdjęcie przedstawia widok placu, na którym odbywały się uroczystości dożynkowe

                        

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl