Chcesz się spisać? Sprawdż, w jaki sposób!

2021-04-06

Już od 1 kwietnia można dokonać samospisu w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań, o którym szerzej piszemy dla Was tutaj.

W kwietniu spisać można się elektronicznie, a od maja spisanie się będzie możliwe dzięki pomocy rachmistrzów.

Samospisu można dokonać klikając tutaj. Jeśli ktoś nie ma możliwości, aby spisać się samodzielnie w domu - ze względu na przyczyny techniczne, stan zdrowia, zaawansowany wiek itp. - może to zrobić korzystając ze stanowiska do samospisu w budynku Urzędu Gminy. Koniecznie jest jednak, aby wcześniej umowić się telefonicznie - 12 274 80 50, wew. 35.

Tym, którzy nie mogą skorzystać z żadnej z opcji dokonania samospisu, pomogą rachmistrzowie, którzy będą kontaktować się telefonicznie w maju.

Informacje o sposobach weryfikacji rachmistrzów znajdują się w artykule W maju spisze Cię rachmistrz - sprawdź go!