ANIOŁEK Z MAKRAMY - PRZYSTANEK rękoDZIEŁO

2022-06-23


W ramach warsztatów z cyklu Przystanek rękoDZIEŁO! kilka dni temu pod okiem doświadczonego instruktora Pani Pauliny Bylicy z z Pracowni makramy i wyrobów ze sznurka  https://en-gb.facebook.com/paulinab.pracownia.makramy/ uczestnicy naszych cyklicznych spotkań uczyli się tworzyć makramowego aniołka. Dziękujemy Pani Paulinie za przygotowanie warsztatów, zaangażowanie, cierpliwość oraz super atmosferę podczas zajęć.
Już dziś zapraszamy na kolejne warsztaty z makramy tj. 5 lipca 2022 roku o godz. 18.00 do siedziby Gminnego Ośrtodka Kultury i Sportu w Pcimiu.

Makrama to technika wiązania sznurków, za pomocą której możemy wykonać różnorodne dodatki wnętrzarskie, torebki, kwietniki, biżuterię i wiele innych dekoracji. Uczy cierpliwości i rozwija kreatywność. W makramie wszystkie węzły są dziełem ludzkich rąk - wykonuje się je bez użycia szydełka, drutów czy igieł.

Na warsztatach zapoznajemy się z teorią dotyczącą materiałów i narzędzi stosowanych w technice makramy. Poznajemy rodzaje sznurków i dowiadujemy się, jak dobierać je do poszczególnych prac. Uczymy się wiązać podstawowe węzły i własnoręcznie wykonujemy wyroby z makramy.

Grafika przedstawia collage zdjęć z warsztatów z makramy. Na zdjęciach uczestnicy zajęć podczas warsztatów.

Grafika przedstawia collage zdjęć z warsztatów z makramy. Na zdjęciach uczestnicy zajęć podczas warsztatów.

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl