Nominacje dla grupy kolędniczej z turoniem oraz Dziecięcej Grupy Kolędniczej „Z Gwiazdą” z Trzebuni

2020-01-23


19 stycznia 2020 roku, w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach rozstrzygnięto Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych „Hej, Kolęda, Kolęda…!”.

W gronie laureatów znalazły się, a tym samym otrzymały dwie nominacje do ogólnopolskich konkursów w Podegrodziu dla dzieci, a dla dorosłych w Bukowinie Tatrzańskiej - Grupa Kolędnicza "Z turoniem" z Trzebuni pod kierownictwem Andrzeja Oskwareka oraz Dziecięca Grupa Kolędnicza "Z gwiazdą" z Trzebuni pod kierownictwem Danuty Oskwarek i Józefa Oskwarka.

Jury zgodnie z Regulaminem oceniało prezentowane tradycyjne widowiska kolędnicze (teksty, melodie i kolejność akcji), dawne kolędy domowe, pastorałki, okolędowania przekazane przez poprzednie pokolenia. Zwracano uwagę na tradycyjne instrumenty muzyczne (czyli bez akordeonu), na stroje i rekwizyty wykonane według najstarszych wzorów oraz na czystość śpiewu, tradycyjny sposób poruszania się poszczególnych postaci kolędniczych i czas występu.

fot. Danuta Oskwarek 

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl