WYRÓŻNIENIE im. Władysława Orkana dla Zespołu TRZEBUŃSKIE KLISZCZAKI

2020-01-22


fot. https://www.malopolska.pl/

Wyjątkowa nagroda - Wyróżnienie Województwa Małopolskiego im. Władysława Orkana dla zespołu regionalnego "Trzebuńskie Kliszczaki".

20 stycznia w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej marszałek małopolski Witold Kozłowski uroczyście wręczył Nagrody Województwa Małopolskiego im. Władysława Orkana. Ustanowiona przez Samorząd Województwa Małopolskiego Nagroda im. W. Orkana przyznawana jest nieprzerwanie od 2012 roku za wybitne osiągnięcia w dziedzinie działalności artystycznej i kulturalnej, propagowanie idei regionalizmu, zaangażowanie i aktywność na rzecz kultywowania lokalnych tradycji, poszanowanie historii lokalnej i dziedzictwa przodków, wszelkie inicjatywy na rzecz ochrony tożsamości kulturowej oraz wierność tradycjom w gwarze i śpiewie oraz w zwyczajach i obrzędach. 

Jest nam niezmiernie miło, że w gronie nagrodzonych znalazł się zespół "Trzebuńskie Kliszczaki". To muzyczna perła na mapie naszego regionu. Udowadniali to niejednokrotnie stając na podium w wielu prestiżowych konkursach. To laureaci m.in. II miejsca na Druzbacce w Podegrodziu ( 2019) w kategorii "Muzyk", III miejsca w kategorii KAPELE 49 Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu oraz posiadacze Złotej Rozety Góralskiej 47 edycji Góralskiego Karnawału organizowanego przez Bukowiańskie Centrum Kultury. Trzebuński zespół to nie tylko dosłowne odzwierciedlenie naszych dawnych Kliszczackich tradycji ale również wysoki poziom wykonawczy.

Wielkie gratulacje dla Trzebuńskich Kliszczaków, którzy w tym roku będą obchodzić jubileusz swojej 5-letniej działalności.

 

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl