ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI w Gminie Pcim

2019-11-13


  Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem  Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo. I w naszej gminie pochylamy się z szacunkiem nad naszą bolesną historią, jak i radujemy się z wolnej i niepodległej Polski. Poniedziałkowe obchody z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Pcimiu rozpoczęły się mszą w intencji Ojczyzny celebrowaną przez proboszcza ks.dra Lucjana Pezdę. Po mszy wszyscy zgromadzeni w biało- czerwonym korowodzie przemaszerowali wraz z pocztami sztandarowymi pod Pomnik Ofiar II Wojny Światowej, gdzie złożono wieńce, kwiaty i zapalono znicze. W uroczystości licznie wzięli  udział mieszkańcy gminy, przedstawiciele samorządu,  radni powiatowi, radny sejmiku województwa małopolskiego, przedstawiciele szkół i jednostek OSP. W imieniu Wójta Gminy Pcim przemówienie wygłosił wiceprzewodniczący Rady Gminy pan Jan Mirochna. Przy akompaniamencie orkiestry dętej Orzeł z Trzebuni licznie zgromadzeni mieszkańcy odśpiewali hymn narodowy.
 Niech pamięć o Polakach, którzy oddali życie za wolną i niepodległą Polskę, będzie głęboko zapisana w naszych sercach i umysłach.
Cześć ich pamięci!

 

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl