Komunikat z posiedzenia Jury IX Powiatowego Konkursu Poezji im. Elżbiety Guśpiel

2019-11-07

z posiedzenia Jury IX Powiatowego Konkursu Poezji

im. Elżbiety Guśpiel,

które odbyło się

dnia 6 listopada 2019 roku

Eligiusz Dymowski OFM – przewodniczący

Jadwiga Malina – członek

Piotr Oprzędek – członek

Maria Zduń – sekretarz

stwierdza, że na tegoroczny konkurs im. Elżbiety Guśpiel, nadesłano łącznie 61 wierszy, stanowiących 22 zestawy poetyckie w dwóch kategoriach.

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

KATERGORIA: DOROŚLI

NAGRODA PIERWSZA:

Nie przyznano

NAGRODA DRUGA:

Krzysztof Kokot – Nowy Targ; Godło: „Terrae motus” za wiersz pt. „Hospicjum”

NAGRODA TRZECIA:

Agnieszka Machnik – Głogoczów; Godło: „Zahir” za wiersz pt. „*** (Piękna rudowłosa)

WYRÓŻNIENIE:

Kazimierz Budyn – Stadniki; Godło: „Axel” za wiersz pt. „Na bis”

WYRÓŻNIENIE:

Michał Filipek – Pcim; Godło: „Bazański” za wiersz pt. „Antyklepsydra”

WYRÓŻNIENIE ZA WIERSZE NAPISANE GWARĄ:

Roman Kozik – Sułkowice; Godło: „Skubierzówka”

KATEGORIA: DZIECI I MŁODZIEŻ

NAGRODA PIERWSZA:

Nina Kleszcz – Krzyszkowice; Godło: „Motylek” za wiersz pt. „Drzewo”

NAGRODA DRUGA:

Mateusz Mirek – Krzyszkowice; Godło: „Drzewo” za wiersz pt. „Smutek”

NAGRODA TRZECIA:

Kacper Kochan – Krzyszkowice; Godło: „Słoneczko” za wiersz pt. „Piesek”

Jury, w IX Powiatowym Konkursie Poetyckim im. Elżbiety Guśpiel, po przeczytaniu z uwagą nadesłane na tegoroczny Konkurs wiersze, stwierdza ich zróżnicowany artystycznie poziom. Wszystkie one jednak stanowią cenną wartość w propagowaniu poetyckich talentów.

Z serca dziękujemy zarówno poszczególnym osobom oraz instytucjom, które za każdym razem wspierają Konkurs życzliwym słowem i pomocą.

Wierzymy, że tegoroczna poetycka jesień w Pcimiu, wpisze się głęboko w pamięć oraz w serca miłośników poezji, stanowiąc przy tym niepowtarzalną okazję, aby wciąż lepiej poznawać i promować historię naszej Małej Ojczyzny dla dobra przyszłych pokoleń.

Jury

Zapraszamy wszystkich laureatów konkursu do udziału w tegorocznej edycji Wieczorku Poetyckiego "Jesień jak Poezja" w dniu 17 listopada 2019 roku  o godz. 17.00 w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pcimiu /budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Pcimiu II piętro/ podczas, którego nastąpi wręczenie nagród.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pcimiu