Wrzesień w obiektywie czyli Kulinarnie na Kudłaczach...

2019-10-14


        Co prawda od naszego lokalnego Święta Pieczonego Ziemniaka i Korpiela minęło już kilka tygodni, ale Polska Złota Jesień sprzyja wspomnieniom. A jest do czego wracać. Jak co roku Schronisko PTTK na Kudłaczach staje się miejscem folklorystyczno- kulinarnej uczty. A wszystko to w szacie wrześniowego słońca. Było smakowicie i śpiewnie. Koła Gospodyń Wiejskich jak zwykle stanęły na wysokości zadania. Regionalne potrawy z ziemniaków i korpieli cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, o czym niech świadczy zadowolenie rzeszy turystów. Było oczywiście muzycznie. Na kliszczacką nutę śpiewał i tańczył zespół Mali Pcimianie. A zabawę taneczną w swoim niepotarzalnym stylu poprowadził DJ, s Brothers. Nie mogło oczywiście obyć się bez konkursów. Tu tradycja jest niezmienna - czyli wiele śmiechu i zabawy, a wszystko z ziemniakiem -najdluższa obierka, trafinie do celu, najciekawsza rzeźba. Już teraz zapraszamy za rok.....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl