XII edycja "Święta Kliszczaka" za nami

2019-07-19


 

Wiele narodów jedna scena

Święto Kliszczaka to jedno z tych wydarzeń, które na trwałe wpisało się w kulturalny kalendarz gminy Pcim. To nie tylko promocja naszego regionu  i folkloru ale również możliwość poznania innych kultur, czego byliśmy świadkami podczas tegorocznej edycji święta. Bogaty program artystyczny to niewątpliwie atut dwudniowej imprezy. Oprócz zespołów wywodzących się z Trzebuni i z Pcimia publiczność miała okazję  do podziwiania  folkloru z różnych stron świata. A wszystko za sprawą grup międzynarodowych z Nowej Zelandii, Portoryko, Meksyku, Nepalu, Chińskiego Tajpej. Artystycznym wrażeniom nie było końca. Koloryt, radość i egzotyka, a przede wszystkim wspaniała atmosfera - pomimo etnicznych różnic - to definicja imprez kulturalnych. Folklor niejedno ma oblicze ale na pewno ma jeden wspólny mianownik - łączy ludzi i tak też było podczas XII Święta Kliszczaka.
Kliszczacki program artystyczny to nie tylko folklor. To również celebryci sceny rozrywkowej, a tegorocznymi  gwiazdami święta byli Jesika oraz Rafał Brzozowski

Foto Dorota Rapacz

 

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl