Zespół Regionalny Mali Pcimianie


Zespół powstał z potrzeby kultywowania lokalnych tradycji poprzez dzieci i młodzież. Jest oparty o repertuar dorosłego zespołu Pcimianie, z tymże został wzbogacony o taniec. Zespół liczy ok. 50 osób. Zespół istnieje od września 2005 roku, na swoim koncie ma już kilkanaście występów m.in. na wszystkich plenerowych imprezach gminnych, brał udział w kilku turniejach tańca m.in. na Turnieju tańca o puchar Mariana Wieczystego, . Turnieju Tańców Polskich „O czapkę Mikołaja” w Stadnikach , w Wojewódzkim Turnieju Tańców Polskich O Kliszczacką Parzenicę. Od 2013 roku Zespół Pieśni i Tańca prowadzony jest przez instruktora Magdalenę Mirochna. Próby odbywają się w każdą sobotę o godz. 9.00 w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pcimiu. Zespół ma już na swoim koncie występy w takich uroczystościach jak Dożynki Gminne oraz podczas Jubileuszu Złotych Godów w Pcimiu.

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl