Finał Turnieju siatkówki Orlen Mini Cup 2019 i wyróżnienie na World Tour Warsaw 2019

2019-06-28


W dniu 09.06.2019 r. odbył się finałowy turniej siatkówk, z cyklu rozgrywek Orlen Mini Cup w Stróży, w kategorii trójek i dwójek dziewcząt, realizowany przez Fundację Akademia Małego Sportowca we współpracy z PKN Orlen S.A. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Pcim Piotr Hajduk.
„Po raz kolejny do naszej Gminy przyjechały jedne z najlepszych zawodniczek małopolski w swoich kategoriach: m.in. tegoroczne medalistki mistrzostw małopolski. Licznie zgromadzeni kibicie mogli podziwiać niesamowite akcje i zagrania. Dziękujemy wszystkim drużynom, że zechciały wziąć udział w naszym tryptyku. Szczególne podziękowania dla Prezesa PKN Orlen S.A pana Daniela Obajtka, że udało nam się zorganizować wielkie siatkarskie święto w naszej, nie wielkiej miejscowości. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie spotkamy się w Stróży. ”- mówi Prezes Fundacji Andrzej Tyrpuła
W niedzielne przedpołudnie do Stróży zawitały drużyny: Salos Staniątki, SMS Dalin Myślenice, Salos Kraków RP, KS Prądniczanka Media Gold Kraków, Skps Dunajec Nowy Sącz, STS Sandecja Nowy Sącz, Ogniwo Piwniczna, KS GORCE NOWY TARG, UKS Liszki oraz drużyna gospodarzy AMS Pcim. 
W turnieju wzięło udział 18 drużyn dwójek oraz 16 drużyn trójek, w sumie ponad 120 zawodniczek z terenu województwa małopolskiego. Rozgrywki w obu kategoriach przebiegały na podstawie wyników z dwóch turniejów, z podziałem na grupy złote (1-6), srebrne (7-12), brązowe (13-18).
W kategorii dwójek bezkonkurencyjnie zwyciężyła drużyna KS Prądniczanka Media Gold Kraków,
II miejsce - STS Sandecja Nowy Sącz, III miejsce SMS Dalin Myślenice, tuż za podium - drużyna Gospodarzy AMS Pcim, która gorszym bilansem małych punktów, musiała zadowolić się IV miejscem. W kategorii trójek zwycięstwo odniosły zawodniczki z Nowego Targu, I miejsce - KS Gorce Nowy Targ, II miejsce - SL Salos Staniątki, III miejsce - KS Gorce Nowy Targ, a drużyna gospodarzy AMS Pcim  podobnie jak w dwójkach zajęła IV miejsce, tak nie lubiane przez sportowców. Na zakończenie zmagań uczestnicy otrzymali puchary, dyplomy, pamiątkowe koszulki i medale. Nagrody wręczył przewodniczący Rady Gminy Pcim dr Piotr Sadowski.

Wszystkim dzieciom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Siatkarskie święto w Stróży na długo zapadnie w naszej pamięci.


Akademia Małego Sportowca

 

W dniach 12-16 czerwca odbył się World Tour Warsaw 2019 w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn, organizowany przez Międzynarodową Federację Siatkówki - FIVB. Do Warszawy na Monta Beach przyjechały najlepsze zespoły. Jednym z sędziów była 21-letnia Natalia Sraga z Pcimia, która
na co dzień jest  trenerem  siatkówki w AMS Pcim oraz sędzią Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Dzięki dobrze wykonanej pracy w zeszłorocznych Mistrzostwach Polski w Siatkówce Plażowej, 
została doceniona i poproszona do sędziowania podczas Pucharu Świata w Warszawie.  
W meczu półfinałowym pomiędzy parą norweską Mol/Sørum, a rosyjską Krasilnikov/Stoyanovskiy pełniła rolę Sędziego Asystenta, który odpowiadał za protokół meczowy.  Natalia Sraga podczas mistrzostw była najmłodszym sędzią i jest to niewątpliwy sukces oraz wielkie wyróżnienie.

 

AMS Pcim

 

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl