Mistrz tradycji

Rekonstruujemy strój górali Kliszczackich!

Informujemy, że Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pcimiu w otrzymał w roku 2017 pełne dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na realizację projektu pn. „Wokół tradycji  rekonstrukcja stroju górali Kliszczackich” w ramach programu Kultura ludowa i tradycyjna, w ramach zadania „Mistrz tradycji”. Projekt skierowany jest do młodzieży, dorosłych i seniorów zamieszkujących teren gminy Pcim oraz cały rejon kulturowy górali kliszczackich. Nadrzędnym celem przyświecającym jego powstaniu jest przekazanie umiejętności uszycia autentycznego, tradycyjnego stroju ludowego kobiecego i męskiego, z zachowaniem najstarszych elementów zdobniczych charakterystycznych dla tego regionu. Projekt trwa od stycznia do grudnia 2017 r.

Nasz projekt wkracza w decydującą fazę. Moment w którym będziemy mogli podziwiać pracę jego uczestniczek zbliża się wielkimi krokami. Poniżej dzielimy się z Wami kilkoma fotosami z działań projektowych.