Witamy na stronie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pcimiu

Godziny pracy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pcimiu

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK

Biuro: 8.00 - 16.00

Obecnie siedzibą Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pcimiu jest Strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej (II piętro). Przy GOKiS Pcim działają dodatkowo Świetlice w Stróży, Trzebuni i Pcim-Krzywicy oraz funkcjonują zespoły regionalne Pcimianie, ZPIT Mali Pcimianie, Zespół Regionalny „Trzebuńskie Kliszczaki”, Orkiestra Dęta „Orzeł” z Trzebuni, zespół wokalno-instrumentalny Dotyk Anioła oraz gminne Koła Gospodyń Wiejskich z Pcimia, Stróży i Trzebuni. Ośrodek Kultury troszczy się o podtrzymanie tradycji, zwyczajów okolicznych wiosek poprzez organizowanie imprez kulturalnych, wystaw, wernisaży. Takimi znamiennymi imprezami które uświetniają lato w Gminie Pcim oraz podtrzymują folklor tutejszych mieszkańców jest Święto Kliszczaka oraz Dożynki Gminne. A od roku 2011 zapoczątkowaliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka i Korpiela.

Dzieci, młodzież a także dorośli mają możliwość korzystania z bezpłatnych i płatnych zajęć organizowanych przez GOKiS.

Dom Kultury posiada również Izbę Regionalną, którą można zobaczyć w godzinach otwarcia Punktu Przedszkolnego (Pcim Krzywica), gdzie została przeniesiona w roku 2009 z racji zmiany siedziby GOKiS Pcim.

Obecnie GOKiS Pcim prowadzi szereg zajęć instruktażowo-metodycznych dla dzieci i młodzieży jak również dla dorosłych. Pracownicy odpowiedzialni za całokształt działalności GOKiS Pcim to:

1. Dyrektor jednostki - mgr Michał Hodurek

2. Główny Księgowy - Wróbel Teresa