NIEPODLEGŁA

Przenosimy się w czasie!

Projekt „Śladami przodków - wokół Niepodległej” w swoich podstawach opiera się na stworzeniu ścieżki edukacyjnej, czyli formy szlaku pamięci historycznej obejmującego całą gminę. W tworzeniu treści ścieżki będą mają mieć swój udział, a później być jej aktywnymi propagatorami i odbiorcami  także dzieci i młodzież z gminy Pcim, którzy poprzez zakrojone na szeroka skalę zebranie pamiątek, fotografii, wspomnień po przodkach żyjących w okresie około niepodległościowym pomogą w stworzeniu wystawy będącej ekspozycją  zebranych materiałów i połączoną z promocją publikacji książkowej zawierającej zbiór wybranych materiałów. Wszystko to stanie się wspaniałą pamiątką w lokalnym wymiarze obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Co najważniejsze, młodzi ludzie sami przyczynią się do wypracowania rezultatów swoich działań i stanie się to dla nich powodem do dumy, ale przede wszystkim świadomego przeżywania i włączenia się w ten okazały Jubileusz.

Dołącz do projektu!

Wszystkie informacje dodatkowe oraz odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania znajdują się w pliku do pobrania.